Pływanie na Byle Czym: Blisko 20 pływadeł i tłumy nad Nettą [zdjęcia, wideo]

6 sierpnia 2019, 00:56
24. Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie, fot. Joanna Szubzda

Najwyższe uznanie jury, 5 tys. zł i puchar Prezesa Polskiego Radia Białystok zdobyła Raciborska Straż Ogniowa. - Pracowaliśmy nad nią ponad 200 godzin - podkreślił kapitan Zdzisław Wojteczek.W sumie jury nagrodziło 6 pływadeł. Kolejne dwie docenione załogi to Lotniskowiec ORP z Józefowa i wielki pomarańczowy pies "Sonieczkowo" z Augustowa. Te drużyny dostały po 3,5 tys. zł. - Nagroda cieszy, ale nie tylko o nią chodziło w naszej prezentacji - podkreśliła Marta Chmielewska ze schroniska "Sonieczkowo". - Zależy nam na propagowaniu adopcji w schroniskach - zaznaczyła.Dwie ekipy nagrodzone po 2,5 tys. zł to "Gra o stołki" z Sowlan, "Augustów Police Patrol" z Bazylan, a 2 tys. zł dostał "Dwór Króla Zygmunta Augusta" z Augustowa. Dodatkowo 5 drużyn otrzymało wyróżnienia po 500 złotych.

- Wiele tegorocznych konstrukcji zrobiło na nas wrażenie - mówił przewodniczący jury, dyrektor programowy Polskiego Radia Białystok Mirosław Bielawski. - To jest fantastyczne, żeby chcieć włożyć trochę wysiłku intelektualnego, konstrukcyjnego, by zrobić te obiekty z inwencją, z pomysłowością i z humorem - zaznaczył.

- "Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym" to promocja miasta - podkreślił burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk. Imprezę zakończył koncert Ani Dąbrowskiej i naszej radiowej koleżanki Magdaleny Pietruczak.

Koncert Ani Dąbrowskiej i Magdaleny Pietruczak w Augustowie - zdjęcia