Co ma pływać nie utonie

Niedziela, 4 sierpnia 2019Laureaci XVII Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym

29 lipca 2012, 17:54
Ekipa pod przewodnictwem Grzegorza Hołubowicza z Supraśla (pływadło "No to Ci pomogę"), fot. Michał Czarnecki

Ekipa z Supraśla, za nią z Krakowa, a na trzecim miejscu - z Legnicy. To laureaci trzech pierwszych miejsc XVII Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym. Jury oceniło je najwyżej z 27, które wystartowały w Augustowie.

Pierwsze miejsce zajęła ekipa pod przewodnictwem Grzegorza Hołubowicza z Supraśla. Ich pływadło "No to Ci pomogę" oparte było na filmie "Sami swoi". Konstruktorzy powtórzyli sukces sprzed roku, kiedy również zajęli pierwsze miejsce i również za filmowe pływadło. W nagrodę dostali 7 tysięcy złotych.

Drugie miejsce i 6 tysięcy złotych przypadło ekipie Andrzeja Ostrowskiego z Krakowa za "Baśniowego ptaka", czyli ogromnego białego łabędzia.

Trzecie miejsce zajęła ekipa Agaty Antonowicz z Legnicy, która za pływadło "Płukacz złota i jego złotko" dostała 5 tysięcy złotych. Nagroda dla najoryginalniejszego obiektu pływającego z województwa podlaskiego przypadła Ireneuszowi Tracieckiemu za konstrukcję "Kara w zawieszeniu". Nagroda to tysiąc złotych - tak, jak i za najlepszą prezentację obiektu pływającego, za co w tym roku uznano pływadło Radia Łódź, które urządziło radiowe studio na wodzie. (ew/kjs)

Zobacz, jak ekipy przygotowywały się do startu
Zobacz zdjęcia z koncertów

Zobacz też: