30 załóg chce popłynąć na... byle czym

24 lipca 2012, 08:56
„Co Ma Pływać Nie Utonie” XVII Mistrzostwa Polski w Augustowie w Pływaniu Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok

Już w najbliższą niedzielę w Augustowie XVII mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym. Zapowiada się mocna obsada. A to gwarantuje dobrą zabawę i duże emocje.

W tym roku w konkursie wystartuje 30 ekip z 16 miast i 9 województw. W gronie uczestników są trzej zwycięzcy augustowskich zmagań sprzed lat - Arnold Maculewicz, który miał udział aż w czterech mistrzowskich tytułach, co jest rekordem mistrzostw, Wiktor Szatyłowicz - mistrz z roku 2000, a także kapitan zwycięskiej ekipy sprzed roku - Grzegorz Hołubowicz z Supraśla. Oprócz mistrzów, wystartuje czterech medalistów z poprzednich lat.

Wszystko wskazuje na to, że podczas tegorocznej imprezy ustanowiony zostanie kolejny rekord. Do tej pory w 16 edycjach wystartowało 481 ekip. Jeśli w 29 lipca na starcie w Augustowie zamelduje się więcej niż 19 drużyn, a tak zapewne się stanie, wówczas liczba obiektów, jakie kiedykolwiek popłynęły w Augustowie przekroczy pół tysiąca.

Do wygrania w puli nagród 24 tys. złotych. Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy widzów.

Start pierwszej załogi w Augustowie o 14:00, wodowanie statków rozpocznie się już o 12:00. Gdy wszyscy już przepłynął, przed publicznością wystąpi zespół Bracia i Siostry. Około 17:30 zostaną ogłoszone wyniki. Później zagrają Poparzeni Kawą 3. Na zakończenie o 20:30 jako gwiazda wieczoru wystąpi Andrzej Piaseczny.

Więcej wiadomości na radio.bialystok.pl/plywanie/. (is/kjs, zmj)

Zobacz też: