Zwycięzcy XVI Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym

24 lipca 2011, 18:00
Załoga "U Pana Boga w ogródku" odbiera nagrodę z rąk prezesa Polskiego Radia Białystok, Władysława Prochowicza, fot. Anna Kruszewska

Znamy zwycięzców 16. Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym. Odbyły się one w niedzielę (24.07) w Augustowie. Wystartowało prawie 30 ekip, zarówno z naszego regionu, ale też z miejsc oddalonych o kilkaset kilometrów.

W tym roku do podziału było ponad 20 tysięcy złotych. Pierwsze miejsce i 7 tysięcy złotych zdobyła ekipa Grzegorza Hołubowicza z Supraśla za pływadło "U Pana Boga w ogródku".

6 tysięcy złotych za drugie miejsce dostanie ekipa Andrzeja Ostrowskiego z Krakowa za Rydwan Herolda, a 5 tysięcy złotych za trzecie miejsce - ekipa Adama Kubickiego z Kędzierzyna Koźla za Kozielską Perłę.

Jury przyznało też nagrodę za najoryginalniejszy obiekt pływający z województwa podlaskiego - tysiąc złotych dostanie Rafał Barszczewski z Moniek za "Paliwo Wyborcze" i również tysiąc złotych, ale za najlepszą prezentację obiektu pływającego - Mikołaj Tymiński z Zambrowa za "Perskie Truchło". (zmj)

Zobacz też: