Co ma pływać nie utonie

Niedziela, 29 lipca 2018 r.Lista startowa 2011 - kto na czym płynie

21 lipca 2011, 18:48
Pływanie na Byle Czym, fot. Anna Kruszewska

Lista startowa - aktualna na: 21.07.2011


01. Grażyna Stępak (Kędzierzyn Koźle) - egipska królowa Kleopatra
– choć w Augustowie jest debiutantką, na duże doświadczenie w pływaniu na byle czym. Kilka razy pokonała trasę najdłuższego spływu na byle czym w Polsce z Raciborza do Kędzierzyna. Tym razem popłynie, jako egipska królowa Kleopatra.

02. Marcin Kuczyński (Białystok) – Calineczka.
- debiutant. Popłynie, jako Calineczka. Konstrukcja powstawała pod okiem Grzegorza Maculewicza z Czarnej Białostockiej, wielokrotnego uczestnika naszych mistrzostw. Grzegorz w nieco innej roli doradcy i koordynatora powrócił na start mistrzostw.

03. Tadeusz Szczyrbowski (Racibórz) - Polskie Emiraty
– ogórek poeta, gawędziarz, konstruktor. Etatowy uczestnik śląskich spływów na byle czym z Raciborza do Kędzierzyna Koźla. W tym roku był jednym z laureatów tego spływu. Od kilku lat także w Augustowie. Specjalizuje się w małych, ale wymyślnych konstrukcjach. Tegoroczna prezentacja ma związek z gazem łupkowym w Polsce i nazywa się Polskie Emiraty. Ale to nie wszystko, co Tadeusz Szczyrbowski chce zaprezentować.

04. Adam Cieślik (Dębica) - Szpital Powiatowy
–w Dębicy, choć tam piękne okolice są i ludzie bardzo gościnni mają takie same problemy jak w innych miejscach Polski. Chodzi o służbę zdrowia. Szpital Powiatowy – to pływadło satyryczne, takiej terapii, jaką zaprezentuje załoga Adama Cieślika nigdzie nie zobaczymy tylko podczas mistrzostw Polski w Augustowie.

05. Jarosław Czabadowicz (Tykocin) - Perski dywan
– Po raz drugi w Augustowie. Tym razem z synami ich kolegą popłyną na perskim dywanie.

06. Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Gminy Bartoszyce Herkus (Osieka) - ekipa EURO 2012.
- taki piłkarski mecz można obejrzeć tylko w Augustowie. Sędzią będzie słynny FRYZJER, ale piłkarze pokopią piłkę na uwięzi. Rozgrywka toczy się na pływającym stadionie. Stroje drużyn szczególnie buty to tajemnica, ale warto rzucić okiem na ekipę EURO 2012.

07. Reinhard Komor (Cieszowice) - pływająca żaba i coś jeszcze...
- staruje w Augustowie od lat. Jego konstrukcje może nie powalają na kolana swoimi rozmiarami, ale są bardzo przemyślane i oryginalne. Do tej pory tylko raz na podium w Augustowie - za bolid Kubicy. W tym roku będzie pływająca żaba i coś jeszcze.

08. Marcin Rysik (Braniewo) - Biała Perła z Braniewa
- za namową syna Wiktora postanowił zbudować Biała Perłę z Braniewa. W tym roku popłynie z pomysłodawcą projektu. Od ponad dziesięciu lat staruje w mistrzostwach Braniewa w pływaniu na nietypowym sprzęcie. Także od wielu lat startuje w Augustowie.

09. Paweł Krzewicki (Legnica) - Smok Bakugan
– z galerii mistrzów Polski w Pływaniu na byle czym zaprezentuje się w tegorocznej edycji imprezy, jako pierwszy. Tytuł mistrza Polski zdobył w 2008 roku. Wielokrotnie nagradzany podczas spływu samoróbek w Legnicy. W Augustowie tym razem ze smokiem Bakuganem

10. Robert Mucha (Jodłowa) - Indianie z okolic Jodłowej
kapitanem ekipy z Jodłowej jest sam wójt – Robert Mucha. Czy wójt popłynie nie wiadomo, ale z pewnością ekipę pływającą przywiezie. Będą to Indianie z okolic Jodłowej.

11. Jerzy Radziewicz (niegdyś Białystok) - "RoWodeR 2011" -Butelkowy Tandem Wodny
– dwa razy stawał na najwyższym podium mistrzostw. Zasłynął jak specjalista od konstrukcji z butelek, tyle, że nigdy nie były to proste tratwy, ale coś więcej. W tym roku po kilku latach przerwy wraca do rywalizacji. Jego pojazd to - "RoWodeR 2011" -Butelkowy Tandem Wodny

12. Jacek Gembala (Czarna Białostocka) - Pacman
– W Augustowie debiutuje. Jego pojazd to dobrze znany starszym amatorem gier komputerowych Pacman.

13. Tadeusz Szczyrbowski (Racibórz) - Zielony Hiszpański Ogórek
– poeta, gawędziarz, konstruktor. Etatowy uczestnik śląskich spływów na byle czym z Raciborza do Kędzierzyna Koźla. W tym roku był jednym z laureatów tego spływu. Od kilku lat także w Augustowie. Specjalizuje się w małych, ale wymyślnych konstrukcjach. Jego pływadło numer dwa top Zielony Hiszpański Ogórek.

14. Mikołaj Tymiński (Zambrów)- "Perskie truchło"
- jego załoga nazywa się „7”. Popłyną na „Perskim truchle”. W Augustowie debiutują, ale z uprawianiem sportu na byle czym mają spore doświadczenia. Byli laureatami zjeżdżania na byle czym w Szelmencie.

15. Grzegorz Badowiec i Wiktor Szatyłowicz (Czeremcha)
– mistrz Polski w pływaniu na byle czym z 2000 roku. Zdobył tytuł podczas jedynej edycji zawodów rozgrywanej w ulewnym deszczu. W tym roku nie startuje solo ale z liczną ekipą z Czeremchy. Tym razem będzie tylko kontsruktorem. Jak zapewnia

16. Arnold Maculewicz (Czarna Białostocka)
– legenda naszej imprezy. Czterokrotnie wehikuły jego autorstwa bądź współautorstwa wygrywały w Augustowie, ostatnio rok temu triumfował Gandalf. W tym roku wystartuje po raz czternasty. Z jego skąpych wypowiedzi przed zawodami wynika, ze chce w tym roku pokazać coś, czego jeszcze nie było, ma to latać i pływać równocześnie.

17. Paweł Kowalczyk (Braniewo) - Wóz strażacki
w ubiegłym policyjna jednostka szybkiego reagowania wyglądała tak sugestywnie, że najpierw jury przyznało Pawłowi wyróżnienie, ale zaraz potem, na brzegu zgarnęli go policjanci. Po krótkich perypetiach Pawła udało się oswobodzić i dzięki temu w tym roku znów startuje. Nadal, jako człowiek służb mundurowych. Popłynie ogromnym wozem strażackim. Sprzęt ma naprawdę swój styl.

18. Adam Kubicki ( Kędzierzyn Koźle) - Czarna Perła
– od lat uczestniczy w spływie z Raciborza do Kędzierzyna. W tym roku wygrał tę imprezę. Pływało jego autorstwa waży blisko tonę, ale bez problemów pokonało trasę do Augustowa. Na szesnastych mistrzostwach Polski pokaże się wraz z załogą, jako kapitan Czarnej Perły z Kędzierzyna.

19. Reinhardt Komor (Cieszkowice) - Pływający kormoran
- staruje w Augustowie od lat. Jego konstrukcje może nie powalają na kolana swoimi rozmiarami, ale są bardzo przemyślane i oryginalne. Do tej pory tylko raz na podium w Augustowie - za bolid Kubicy. W tym roku będzie pływający kormoran

20. Patryk Kirejczyk (Rzym/Czarna Białostocka) - "Ostatni pancerny bez psa"
jego pojazd to „Ostatni pancerny bez psa”. Nazwa ciekawa, jeszcze bardziej interesujące, co kryje się za nią. W Augustowie debiutuje.

21. Grzegorz Hołubowicz i spółka (Supraśl) - Pływające wesele
– podobno ma być pływające wesele i to takie z przytupem. Supraślu taka impreza, o ile wszystko jest okay trwa tydzień. Ekipa Grzegorza Hołubowicza na pokazanie tego wszystkiego będzie miała zaledwie kilka minut. Przy takiej kompilacji wrażenia muszą być niesamowite.

22. Adaś Narewski (Białystok/Zambrów) - na sportowo...
– po raz drugi w augustowskich mistrzostwach. Debiutował w ubiegłym roku, jako TERRABAJTUS. Tym razem będzie coś na sportowo – o kulturalnych kibicach.

23. Bartek Gieniusz (Sokółka) - ???
– po raz drugi w Augustowie. Za pierwszym razem pokazali się jako władcy much. Co tym razem będzie to na razie ich słodka tajemnica.

24. Irek Traciecki (Białystok) - Politycy
– od lat specjalizuje się w politycznych prezentacjach podczas augustowskich mistrzostw. Tym na jego tratwie pojawią się politycy z najwyższej światowej półki.

25. Karol Kowalczyk (Braniewo) - bolid Roberta Kubicy
– w Augustowie debiutuje, choć w rodzinie Kowalczyków pływanie na byle czym nie jest czymś nowym. Jego brat Paweł w ubiegłorocznych otrzymał wyróżnienie. Karol po wodach Netty pomknie bolidem Roberta Kubicy.

26. Marek Ptak (Kędzierzyn Koźle) - "Gumowy Szuwarek"
debiutuje w Augustowie. Na wodach Netty pojawi się jako „Gumowy Szuwarek”

27. Radosław Bach (Bruksela/ Sokółka) - TIR
– od lat startuje w Augustowie. I nie przeszkadza mu w tym fakt, ze z pobliskiej Sokółki przeniósł się do dalekiej Brukseli. Kilka lat temu płyną małym TIR- em, teraz szykuje taki sam pojazd, tyle że w skali 1:1.

28. Jan Miastkowski (Tykocin) - Żaglówka
– w Augustowie pływa już od kilku lat. W tym roku zaprezentuje własnoręcznie wykonaną żaglówkę.

29. Ostrowski Andrzej (Kraków) - ???
- w naszych mistrzostwach wystartuje po raz trzeci. Andrzej ostrowski to prawdopodobnie najlepiej wykształcony uczestnik naszych mistrzostw. Doktor nauk o kulturze fizycznej, kapitan jachtowy i motorowodny, trener pływania i siatkówki, instruktor wykładowca WOPR, instruktor nurkowania, żeglarstwa, współzałożyciel klubu nurkowego Nototenia oraz autor. O pływadle jaskie zamierza zaprezentować wiadomo tylko tyle, ze jest duże i długie. Co to będzie? To na razie tajemnica.

30. Daniel Burel ( Hannover) - " Polskie ZOO"
– wystartuje z kolegami z Czarnej Białostockiej. Zaprezentuje Polskie ZOO. W Augustowie debiutuje.