"Formuła 1 na kanale w Augustowie", "Gra o stołki" - takie pływadła pojawią się na 24. Mistrzostwach w Pływaniu na Byle Czym

18 czerwca 2019, 12:25
Projekty pływadeł, fot. Marcin Gliński

Specjalna komisja Polskiego Radia Białystok, które jest organizatorem imprezy, oceniła wszystkie nadesłane projekty i wybrała te, które zobaczymy na augustowskiej Netcie na początku sierpnia.

- Wybór był dosyć trudny, ponieważ te projekty są bardzo ciekawe i to  wszystkie. Jest np. "Lotniskowiec ORP Niepodległa w ramach Fort Trump", ale są skromniejsze projekty. Wszystkie wydają się na bardzo wysokim  poziomie. Projekty są z całej Polski, ale są też dwa z Mińska na  Białorusi. To projekt, który ma nazwę "Herbaciane przygody Alicji i Szalonego Kapelusznika w Polsce" oraz drugi o tajemniczej nazwie "Jagishna". Pierwszy raz wezmą udział w augustowskim Pływaniu na Byle Czym - mówi kierownik anteny Polskiego Radia Białystok Tomasz Kleszczewski.

Mistrzostwa rozpoczną się 4 sierpnia, a po nich, wieczorem na augustowskiej scenie o 19:00 wystąpi nasza radiowa koleżanka Magdalena Pietruczak z zespołem. O 21:00 zaśpiewa Ania Dąbrowska.

Szczegóły imprezy będziemy publikować na naszej stronie internetowej i radiowym Facebooku.