Co ma pływać nie utonie

Niedziela, 29 lipca 2018 r.



Finał konkursu projektów! 21 ekip z dofinansowaniem do budowy pływadeł

15 czerwca 2018, 10:35
21 projektów w finale Mistrzostw w Pływaniu na Byle Czym "Co ma Pływać Nie Utonie", fot. Sylwia Krassowska

Radiowa komisja oceniająca nadesłane projekty była pod wrażeniem wysokiego poziomu prac i dlatego postanowiła przyznać dodatkową nagrodę. 

100-lecie odzyskania niepodległości, Mundial i RODO

Konkurs na projekty pływadeł cieszył się w tym roku rekordowym powodzeniem, a nadesłane prace były wyjątkowo starannie przygotowane i prezentowały bardzo wysoki poziom. Konstruktorzy wykazali się dużą pomysłowością niejednokrotnie wplatając w swoje konstrukcje tematykę dnia dzisiejszego – 100-lecie odzyskania niepodległości, Mundial w Rosji czy RODO. 

Uczestnicy z różnych zakątków Polski

Biorąc pod uwagę te wszystkie elementy jury zdecydowało o nagrodzeniu 21 projektów kwotą 1500 zł. Nadesłane zgłoszenia pochodzą z różnych części Polski, m.in. Kędzierzyna-Koźla, Raciborza, Wrocławia, Gdańska, a także od naszych lokalnych konstruktorów ze Sztabina, Augustowa, Siemiatycz, Czeremchy i Białegostoku. 

Rozmowa z dyrektorem programowym Radia Białystok Tomaszem Kleszczewskim

Wśród zwycięzców pojawiły się osoby, które brały udział w poprzednich edycjach, ale i uczestnicy, którzy w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie wystąpią po raz pierwszy. 

XXIII Mistrzostwa w Pływaniu na Byle Czym "Co ma Pływać Nie Utonie" odbędą się w ostatni weekend lipca (29.07) na Netcie w Augustowie.


LISTA ZWYCIĘZCÓW W KONKURSIE PROJEKTÓW PŁYWADEŁ XXIII MISTRZOSTW POLSKI W PŁYWANIU NA BYLE CZYM W AUGUSTOWIE Z POLSKIM RADIEM BIAŁYSTOK

1. „HEJ! HEJ! AUGUSTÓW! WIKTOR PŁYNIE!!!, Czeremcha
2. „LEP NA BABY”, Warszawa
3. „KOWADŁO”, Chełm
4. „UTOPIONE LOKATY”, Białystok
5. „RODO-WÓD”, Czarna Białostocka
6. „A ŻYCIE SOBIE PŁYNIE…”, Wielka Brytania
7. „ZALANE SYRENKI”, Kraków
8. „W-C RRRR-1, Białystok
9. „TRATWA POLSKA”, Racibórz
10. „600 LAT – PAMIĄTKA NADANIA PRAW MIEJSKICH DLA ŁOMŻY PRZEZ KSIĘCIA JANUSZA I STARSZEGO” Łomża
11. „WROCŁAWSKIE KRASNALE”, Wrocław
12. „ZACZAROWANY OŁÓWEK”, Wrocław
13. „FLINSTONOWIE NA WODZIE”, Sztabin
14. „GAZECIAK”, Białystok
15. „SAN ESKOBAR”, Siemiatycze
16. „ŻAGLOWNICA KALISTO”, Gdańsk
17. „WODNY WENTYLATOR ANTYSMOGOWY”, Kędzierzyn-Koźle
18. „ZAGINIONY LEGION PIŁSUDSKIEGO”, Kędzierzyn-Koźle
19. „POLSKIE ORŁY”, Legnica
20. „MAD MAX NA DRODZE DO SUPRAŚLA”, Sowlany
21. „SONIECZKOWO – ZERWIJMY ŁAŃCUCHY”, Augustów