KONKURS

CO MA PŁYWAĆ NIE UTONIE
– PŁYWAJĄCE CO NIECOPNBC - przeżyjmy to jeszcze raz (cz. 10)

23 maja 2018, 12:46
Pływanie na Byle Czym 2017 - przygotowania, fot. Joanna Żemojda

Czy jest jeszcze ktoś w naszym regionie, kto nie słyszał o Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym? Do tej najbardziej widowiskowej imprezy, która odbywa się co roku na Netcie w Augustowie, zostały nieco ponad dwa miesiące.

Uczestnicy Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym mają proste zadanie - zbudować konstrukcję, która po zwodowaniu na rzekę Nettę przepłynie kilkaset metrów - podziwiana i oklaskiwana przez publiczność. Warto, by przy budowaniu ekipa konstruktorów dobrze się bawiła, przy okazji pomagając sobie i innym. Jak przyznają stali bywalcy imprezy - przez dwa dni w Augustowie jest taka atmosfera, że nie ma możliwości by sobie nie pomóc. To tak samo jak na drodze - kiedy widzisz innego kierowcę w tarapatach - zatrzymujesz się, aby pomóc - na wodzie jest tak samo.


Czekamy na kolejnych amatorów dobrej zabawy, współpracy, serdeczności i pomysłowości. Mamy dla nich dofinansowanie na pływadła w wysokości 1,5 tys. zł, w sumie chcemy nagrodzić grantami na budowę wehikułów 20 ekip.

Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 31 maja.