KONKURS

CO MA PŁYWAĆ NIE UTONIE
– PŁYWAJĄCE CO NIECOPNBC - przeżyjmy to jeszcze raz (cz. 6)

25 kwietnia 2018, 12:46
Uczestnicy Pływania na Byle Czym 2017, fot. Monika Kalicka

W 2017 roku po raz pierwszy wprowadziliśmy konkurs projektów na konstrukcje z dofinansowaniem w wysokości 1500 zł. W tym roku powiększyliśmy pulę dofinansowania i mamy na to 30 tys zł.

- Byliśmy bardzo zadowoleni z konkursu, ponieważ pływadła były bardzo ciekawe, było to widowisko, z którego zadowolona była bardzo publiczność. Ludzie chcą oglądać ciekawe konstrukcje, ciekawe pływadła, zarówno jeśli chodzi o atrakcyjność wyglądu, ale również rozwiązania techniczne - mówi szefowa marketingu Radia Białystok Agata Nieciecka. 

Konkurs projektów był strzałem w dziesiątkę - ocenia dyrektor programowy Radia Białystok Tomasz Kleszczewski. 

- Można było zobaczyć wiele pływadeł o wysokim poziomie wykonania, z pomysłami. Te pływała nie są tanie, bo to jednak po pierwsze jest bardzo dużo pracy wielu osób, ale materiały do nich wcale nie są za darmo. Dlatego te 1500 zł pozwala stworzyć rzeczywiście atrakcyjne pływadła. 


Jeden z uczestników mistrzostw - Arnold Maculewicz - próbował kiedyś obliczyć koszt budowanej przez jego ekipę konstrukcji. 

- To są gigantyczne nakłady, choć to wcale nie muszą być pieniądze, ale gdyby to tak zamówić, to to jest rząd w naszym wypadku 8-15 tysięcy. 

Rok temu dofinansowanie w wysokości 1,5 tys zł zdobyło 8 ekip. Skonstruowane przez nie wehikuły tak podobały się jury, że 5 z nich dostało nagrody. Były to 3 wyróżnienia i 2 miejsca na podium. Na zgłoszenia projektów czekamy do końca maja.