Co ma pływać nie utonie

Niedziela, 29 lipca 2018 r.Przygotowania do "Pływania na Byle Czym" w Augustowie [zdjęcia, wideo]

31 lipca 2016, 00:01
Pogoda "Dzień dobry TVN" z Pływania na Byle Czym, foto: Monika Kalicka

Ponad 20 ekip zgłosiło się w tym roku do Mistrzostw Polski w Augustowie w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok "Co ma pływać nie utonie".

Uczestnicy mistrzostw prześcigają się w pomysłach na swoje pojazdy. Na wodach Netty będzie można zobaczyć m.in. grupę żeglarzy z Giżycka, którzy zaprezentują cygański tabor. Ekipa z Raciborza popłynie wozem strażackim. Będzie też statek kosmiczny, studio fitness na wodzie i dinozaur.

Weterani "Pływania..." - biorąca udział w imprezie po raz 19. rodzina Maculewiczów z przyjaciółmi - przygotowują ogromnego smoka i wehikuł czasu. Jak mówi kapitan drużyny Bożenna Maculewicz - ta impreza, to "zlot naczelnych oszołomów Rzeczypospolitej", więc nie może ich na niej zabraknąć. Od początku przyjeżdżają z nimi dzieci (teraz już dorosłe), a od 9 lat pies Brutus. Konstrukcja tego pływadła ma związek z 450-leciem Wasilkowa, dlatego do ekipy dołączy burmistrz miasteczka Mirosław Bielawski.

Kilkukrotni laureaci Mistrzostw - niezawodna drużyna z Supraśla, w tym roku składa się z 25 osób. Jej kapitan Borys Hołubowicz mówi, że to troszeczkę mało, ale tylko tyle się znalazło. Budują pojazd pod nazwą "helikopter w ogniu", a do tego przygotowują specjalne widowisko, które - jak obiecuje - zaskoczy widzów.

Największe i najbardziej widowiskowe zawody wodniackie gwarantujące emocje i zawodnikom, i widzom rozpoczną się w niedzielę o 15:00. Wcześniej na brzegu Netty będzie można podglądać konstruktorów przy pracy i porozmawiać z nimi o ich pływadłach.

Pływanie na Byle Czym będzie też można obejrzeć na żywo w Internecie. Link do transmisji poniżej. (mk,og/mk)