Co ma pływać nie utonie

Niedziela, 29 lipca 2018 r.Radio Białystok w Augustowie [zdjęcia]

30 lipca 2016, 18:23
Radio Białystok w Augustowie, fot. Monika Kalicka

Mimo tego, że XXI Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym "Co ma pływać nie utonie" odbędą się w niedzielę, ekipa Polskiego Radia Białystok podpatrywała konstruktorów budujących swoje pływadła także przez całą sobotę.

Od 9:00 do 18:00 z naszego niebieskiego plenerowego studia, znad Netty, bacznie obserwowaliśmy przygotowania służb do niedzielnego najazdu turystów, rozmawialiśmy z debiutantami imprezy i tymi, którzy są jej legendą, bo startują od lat. Do studia zaprosiliśmy też turystów, których pytaliśmy, jak podoba się im nasza impreza. Są tacy, którzy przyjeżdżają do Augustowa specjalnie w terminie "Pływania", by popatrzeć na dziwne konstrukcje płynące Nettą.

Zajrzyjcie koniecznie do naszego studia w Augustowie!

W niedzielę będziemy transmitować na żywo (w radiu i internecie) zmagania uczestników imprezy, porozmawiamy też ze zwycięzcami.

Jeśli chcecie odwiedzić nasze plenerowe studio - zapraszamy, znajdziecie nas przy hotelu Karmel. Od 9:00 Rokowirówkę poprowadził Marcin Kozłowski, a od 14:00 Hity dla Ciebie - Wojciech Kujałowicz. W niedzielę (31.07) na Niedzielną Lekkość Bytu zaprasza Andrzej Ryczkowski.

Zajrzyjcie też na nasz profil na Facebooku, gdzie będziemy wrzucać na bieżąco relacje z budowania pływadeł i z plenerowego studia.

W tym roku do udziału w Pływaniu na Byle Czym zgłosiło się ponad 20 ekip. Oficjalne otwarcie Mistrzostw odbędzie się w niedzielę o 15:00, start pierwszego pływadła o 15:30. Zwycięzców poznamy po 18:00. O 18:30 na scenie wystąpią InoRos, a o 20:30 Kamil Bednarek. (mk)