Co ma pływać nie utonie

Niedziela, 29 lipca 2018 r.25 ekip wystartuje w XXI Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym

28 lipca 2016, 14:26
Rospudnik ostatni smok, XX Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym, fot. Monika Kalicka

25 ekip z szesnastu miast i siedmiu województw naszego kraju wystartuje w XXI Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym, które w najbliższą niedzielę (31.07) zostaną rozegrane w Augustowie.

Wśród uczestników jest siedmiu debiutantów i trzech mistrzów Polski z lat poprzednich, to: Arnold Maculewicz z Czarnej Białostockiej, Borys Hołubowicz z Supraśla i Wiktor Szatyłowicz z Czeremchy.

Według zapowiedzi konstruktorów, kilka łodzi będzie miało charakter publicystyczny. Instalacje będą ilustrować bieżące problemy, m.in. ochronę zwierząt. Pojawi się kilka postaci rodem z baśni i legend. Ponadto zobaczymy grill w kształcie efektownego harleya.

Załogi walczą o pulę nagród w wysokości 24 tys. złotych.

Zwycięska ekipa otrzyma 7 tys. zł, laureaci 2. miejsca 6 tys., a trzeciego - 5 tys. Będą też nagrody za najoryginalniejszy pojazd z województwa podlaskiego i najciekawsze rozwiązanie techniczne obiektu pływającego (obie po 1 000 zł), a także nagrody pocieszenia. Start pierwszego pływadła w niedzielę (31.07) o 15:30 na rzece Netta, na wysokości hotelu Karmel.

Walkę na Netcie będziemy relacjonować na żywo na antenie Polskiego Radia Białystok i na Youtube - pod tym linkiem. (mg/mm,mk)

Zobacz też:
Wstępna Lista Startowa XXI Mistrzostw Pływania na Byle Czym