Co ma pływać nie utonie

Niedziela, 29 lipca 2018 r.Wstępna Lista Startowa XXI Mistrzostw Pływania na Byle Czym

28 lipca 2016, 10:21
XX Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym, fot. Joanna Żemojda

Wstępna lista startowa

1. Witek Kozłowski (Wrocław) - na początku miał płynąć dwupłatowcem, ale jak to często bywa, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Z dwupłatowca powstał statek kosmiczny. Witek debiutuje na mistrzostwach Polski, choć w ubiegłym roku był w Augustowie po raz pierwszy. Na zwiadach.

2. G G R (Giżycko) - ekipę stanowi zgrane towarzystwo żeglarzy z Giżycka. Potrafią nie tylko żeglować, ale także świetnie się bawić. W Augustowie zaprezentują cygański tabor na wodzie. Tegoroczny start będzie ich debiutem.

3. Bożenna Maculewicz (Wasilków) - Wehikuł czasu, ekipa z Wasilkowa szykuje coś ekstra, coś co nie tylko pływa, ale porusza się w czasie. Jak daleko w przyszłość czy przeszłość - to się okaże 31 lipca.

4. Krzysztof Perkowski (Uhowo - Łapy) - Krzysztof wielokrotnie startował w naszych zawodach, ale ostatnio miał kilka lat przerwy. W tym roku powraca. Chce zaprezentować podróż uchodźców do Europy.

5. Dagna Maculewicz (Londyn - Czarna Białostocka) - reprezentantka znanej w środowisku Pływania na Byle Czym rodziny Maculewiczów. W tym roku na imprezę przyjedzie wprost ze stolicy Wielkiej Brytanii. Popłynie wodnym wężem.

6. Zdzisław Wojteczek (Racibórz)- to będzie jego absolutny debiut w Pływaniu na Byle Czym. Choć niedaleko jego domu startuje najdłuższy w Polsce, a może i nawet w Europie Spływ na Byle Czym, ekipy płyną ponad 40 km z Raciborza do Kędzierzyna, to na swój debiut w tej konkurencji wybrał odległy o blisko 700 km Augustów. Ekipa Pana Zdzisława rodzinnie popłynie wozem strażackim.

7. Ireneusz Traciecki (Białystok) - mówi, że święta ma trzy razy do roku. To Wielkanoc, Boże Narodzenie i… Pływanie na Byle Czym. Od lat „etatowy” uczestnik naszych mistrzostw. W tym roku zajmie się problemami ptactwa domowego.

8. Marian Berbecki (Kędzierzyn Koźle) - w 1050 rocznicę chrztu Polski Marian Berbecki - dwukrotny wicemistrz Polski w Pływaniu na Byle Czym postanowił zaakcentować tę datę. Jako, że orzeł w naszej historii to ważny symbol, Marian popłynie orlim gniazdem z orlą asystą.

9. Borys Hołubowicz (Supraśl) - ekipa z Supraśla pod wodzą Borysa od lat charakteryzuje się tym samym - po pierwsze jest liczna, po drugie kreatywna, po trzecie prawie zawsze liczy się przy podziale głównych nagród. W tym roku Borys &co wybrali militarny wariant konkursowej prezentacji - będzie helikopter w ogniu, co oznacza, że ktoś będzie strzelał. Ekipa z Supraśla to dwukrotny zwycięzca naszych mistrzostw.

10. Adam Daroń ( Kędzierzyn Koźle) - przywiezie pływadło z czasów Mieszka I. Wojowie wraz z białogłowami pokażą, jak się żyło w tamtych czasach. Będą przygotowywać jadło, czyścić broń. Ekipa po raz drugi wystartuje w Augustowie.

11. Jan Miastkowski (Tykocin, Mońki, Bruksela) - Jan Miastkowski w tym roku popłynie pod muchomorkiem. Nie popłynie sam, a z wnuczętami, które zjadą do niego z bliższych i dalszych okolic.

12. Arnold Maculewicz (Czarna Białostocka) - ten konstruktor wystartuje w naszych zawodach po raz 19. co jest absolutnym rekordem imprezy. W tym roku Maculewicz i jego ekipa chcą nawiązać to swego pierwszego startu w Augustowie. Powrót smoka - zanosi się na to, że będzie to bardzo spektakularny powrót.

13. Julian Zawisza (Legnica) - Julian jest stałym gościem naszych mistrzostw, od lat startuje również na spływie samoróbek w Legnicy. Jego wehikuły często nawiązują do postaci z animowanych filmów. Nic dziwnego - Julian jest filmowcem, a film animowany to jego specjalność.

14. Wiktor Szatyłowicz (Czeremcha) - mistrz 2000 roku po raz kolejny zamelduje się w Augustowie, tym razem jego konstrukcja ma komentować bieżącą rzeczywistość.

15. Łukasz Wąsik ( Kędzierzyn Koźle) - stały bywalec naszej imprezy, dwa razy wraz z Marianem Berbeckim był mistrzem Polski. Tym razem na wodę zabierze ze sobą przystanek.

16. Grzegorz Maculewicz (Czarna Białostocka) - z mistrzostwami w Augustowie od trzeciej edycji. Raz z imprezą się wita, raz żegna, ale ciągle jest w kontakcie. W tym roku zaprezentuje megagrill w postaci harleya.

17. Reinhardt Komor (Cieszowice k. Raciborza) - kolejny „etatowy” uczestnik spływu z Raciborza do Kędzierzyna Koźla. Od lat z przerwami wpada na nasza imprezę. Był już na trzecim stopniu podium, był na drugim, ale nie ukrywa, że poluje na mistrza. I nie bez podstaw - w jego wehikułach jest zawsze ciekawa myśl techniczna. W tym roku jego pojazd to Gołąbek 1050.

18. Boguszewscy (Łobez) - w Augustowie byli kilka lat temu. Do dziś wykonana przez nich ośmiorniczka z balonów budzi zachwyt, wtedy do sukcesu czyli pudła, zabrakło niewiele. Pewnie byłby sukces, ale warunki pogodowe nie pozwoliły zaprezentować w pełni tamtej konstrukcji. W tym roku po rodzinie Boguszewskich też możemy się spodziewać balonowego karnawału.

19. Agnieszka Rzeźnik & Co (Tarnowo Podgórne) - ekipa delegowana przez tamtejszego burmistrza. Na pływackim szlaku spotkaliśmy się rok temu w śląskiej miejscowości Bardo. W ubiegłym roku się nie udało ekipie z Tarnowa przyjechać, ale w tym roku debiutują. Popłyną Kogucikiem.

20. Strażacy z Poraja (koło Częstochowy) - porajscy strażacy pod komendą Kamila popłyną, a jakże - strażackim wozem. Debiutują w zawodach.

21. Andrzej Chmielewski (Augustów) - choć od lat mieszka w Augustowie, w tym roku debiutuje. Na tratwie pojawią się zwierzaki.

22. Augustowscy Sportowcy (Augustów) - w rywalizacji o laury XXI Mistrzostw wystąpią połączone siły augustowskich narciarzy wodnych i kajakarzy. Ma być akrobatycznie i humorystycznie. (mg/mk)