Co ma pływać nie utonie

Niedziela, 29 lipca 2018 r.Region: Pływanie na Byle Czym wśród 10 laureatów regionalnego konkursu POT

8 października 2015, 17:02
XX Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym, fot. Joanna Żemojda

XX Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie z Polskim Radiem Białystok znalazły się wśród 10 laureatów etapu regionalnego konkursu „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2015”.

W czwartek (8.10) w Suwałkach odbyła się Gala Wręczenia Wyróżnień i Certyfikatów Prezesa Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Marszałka Województwa Podlaskiego najlepszym produktom turystycznym województwa podlaskiego w 2015 roku. Wśród nich jest również m.in. Suwałki Blues Festiwal i Z biegiem Kanału Augustowskiego.

Najlepszą 10 wyłoniono spośród prawie 40 produktów zgłoszonych do konkursu. Kapituła brała pod uwagę atrakcyjność produktu z punktu widzenia turysty, dostępność, wykorzystanie innowacji i nowoczesnych technologii, gospodarcze i społeczne znaczenie oferty.

Spośród najlepszej 10 kapituła wybrała trzy najlepsze produkty turystyczne, które zostaną zgłoszone do etapu ogólnopolskiego, gdzie będą ubiegać się o otrzymanie odznaczenia, jakim jest Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Są to: Up To Date Festival, Festiwal Rock na Bagnie oraz Questing – wyprawy odkrywców w Puszczy Białowieskiej.

Komisja konkursowa postanowiła również, że w tym roku kandydatem województwa podlaskiego do Złotego Certyfikatu POT będzie produkt turystyczny, który w 2011 roku otrzymał Certyfikat POT – „WOSIR Szelment sp. z o.o.”. (rs/lep)

Lista 10 Najlepszych Produktów Turystycznych:

1. Up To Date Festival

2. Festiwal Rock na Bagnie

3. Questing – wyprawy odkrywców w Puszczy Białowieskiej

4. Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”

5. Spływy tratwami biebrzańskimi

6. Suwałki Blues Festiwal

7. XX Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie z Polskim Radiem Białystok

8. Siemiatyckie zalewy z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną

9. Z biegiem Kanału Augustowskiego

10. Baza turystyczna w Narewce