KONKURS

CO MA PŁYWAĆ NIE UTONIE
– PŁYWAJĄCE CO NIECOTransformer Optimus zwycięskim pływadłem XX Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym

3 sierpnia 2015, 08:23
Transformer Optimus, XX Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym, fot. Joanna Żemojda

O to miano rywalizowało ponad 20 ekip. Najlepszą okazała się drużyna Marka Ławniczaka z Odolanowa z konstrukcją Transformer Optimus zdobywając główną nagrodę - 10 tysięcy złotych.

Drugie miejsce i 7 tysięcy złotych zdobyło pływadło Borysa Hołubowicza z Supraśla "Yellow Submarine" (nr 10), nawiązujące do przeboju The Beatles.

Trzecią nagrodę, czyli 6 tysięcy złotych jury przyznało Andrzejowi Ostrowskiemu z Krakowa za "Zaprzęg płużny z terenów zalewowych" (nr 19).

To podium, ale są też inne nagrody: Złote Wiosło Polskiego Radia Łódź i 2 tysiące złotych dostała ekipa Bartosza Gieniusza z Sokółki za pływadło "Los Spelunos" (nr 11).

Nagrodę za najciekawsze rozwiązanie techniczne, czyli tysiąc złotych, jury przyznało Jerzemu Radziewiczowi z Lublina za pływadło "Recyklon 20R PBNC" (nr 22), czyli za robota z plastikowych butelek.

Natomiast nagroda dla najoryginalniejszego obiektu pływającego z województwa podlaskiego - również tysiąc złotych trafiła do Dagny Maculewicz z Czarnej Białostockiej za pływadło "Rospudnik ostatni smok" (nr 2). (ew/koi)