KONKURS

CO MA PŁYWAĆ NIE UTONIE
– PŁYWAJĄCE CO NIECOPonad 20 ekip na 20. edycji Pływania na Byle Czym [zdjęcia i relacje]

2 sierpnia 2015, 06:17
XX Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym - przygotowania, fot. Joanna Żemojda

2 sierpnia na Netcie pojawiło się ponad 20 niezwykłych pływadeł, by wziąć udział w 20. Mistrzostwach Polski w Pływaniu Na Byle Czym.

Wśród zgłoszonych ekip jest jedna z Litwy. Pozostali uczestnicy rekrutują się z 18 polskich miejscowości z 8 województw. Na Netcie pokazało się aż 5 byłych mistrzów Polski, w tym obrońcy tytułu z ubiegłego roku, czyli załoga Radia Łódź. W sumie przez 20 lat w imprezie wystartowało aż 600 wehikułów.

Uczestnicy walczyli o największą w historii mistrzostw pulę nagród - 31 tys. zł. Główna nagroda to 10 tys. zł. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają 7 tys. zł, a trzeciego - 6 tys. zł.

"Pływanie Na Byle Czym" to niezwykle widowiskowe zawody wodniackie, gwarantujące wiele emocji i zabawy zawodnikom i widzom. Zadaniem uczestników jest zbudowanie oryginalnych konstrukcji pływających. Nie mogą być one "pojazdami" seryjnymi, lecz dziełami amatorskimi. Uczestnicy muszą zwodować pływadło na rzece, a następnie w wyznaczonym czasie przepłynąć nim trasę zawodów.

Start odbył się w niedzielę o 15:30 przy hotelu Karmel, a meta była przy scenie przy ul. Rybackiej. Po oficjalnym zakończeniu zawodów koncerty - wystąpią Łukasz Zagrobelny i Golec uOrkiestra. (mg,rm/wsz,zmj,js)